Szukaj

Medycyna pracy

Medycyna pracy zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz szeroko pojętą profilaktyką chorób zawodowych. Jej priorytetowym celem jest ochrona zdrowia pracowników.

Z myślą o potrzebach wielu firm oraz indywidualnych pracowników proponujemy Państwu opiekę lekarzy specjalistów w zakresie medycyny pracy i profilaktyki zdrowotnej.

Umożliwiamy konsultacje lekarzy medycyny pracy wraz z wydaniem orzeczenia, wpisem do książeczki sanitarno-epidemiologicznej, konsultacje lekarzy specjalistów w zależności od stanowisk pracy: okulisty, laryngologa, neurologa, psychologa.

Proponujemy Państwu kompleksową i profesjonalną obsługę zakładów pracy. Przeprowadzamy badania dla: pracowników biurowych, pracowników na stanowiskach decyzyjnych, kierowców wszystkich kategorii, operatorów wózków widłowych, osób pracujących na wysokości, osób obsługujących maszyny w ruchu, osób ubiegających się o pozwolenie na broń, osoby pracujące w otoczeniu narażonym na promieniowanie jonizujące.

Rodzaje wykonywanych u nas badań:

Badanie wstępne – dla nowych pracowników lub tych po zmianie stanowiska pracy oraz modyfikacji charakteru stanowiska

Badanie okresowe czyli cykliczne badania, do których zobowiązany jest każdy pracownik niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Badanie kontrolne – przeznaczone dla pracownika, który wykorzystał zwolnienie lekarskie w wymiarze przekraczającym 30 dni. Badanie wykonywane jest w celu otrzymania odpowiedniego orzeczenia lekarskiego, uprawniającego do ponownego podjęcia pracy.

Nasza placówka dysponuje również pracownią psychotechniczną. Wykonujemy badania dla osób pracujących na wysokości, kierowców, operatorów maszyn, a także na pozostałe stanowiska wymagające całkowitej sprawności psychotechnicznej.

Przychodnia Alterida i lekarz medycyny pracy serdecznie zapraszają na wizytę. Poznań - ul. Haliny 14.

Dokumenty do pobrania:
Skierowanie profilaktyczne - Alterida (pdf)
Skierowanie na badanie psychologiczne - Alterida (pdf)

  • badania wstępne
  • badania okresowe
  • badania kontrolne
  • psychotesty
  • audiometria
  • diagnostyka laboratoryjna