Szukaj

Okulista

 

Zwykle pierwszy kontakt z okulistą mamy w wieku dziecięcym, później jest on uzależniony od tego czy mamy wadę wzroku czy nie. Warto jednak pamiętać, że tak jak co jakiś czas udajemy się na badania kontrolne do stomatologa czy internisty tak też warto odwiedzać od czasu do czasu okulistę. Często poważne choroby wzroku zaczynają się bezobjawowo, a kiedy pojawią się niepokojące symptomy może być już za późno.

Okulista zajmuje się nie tylko pomiarem wad wzroku i przepisywaniem okularów lub soczewek korekcyjnych. Bardzo istotną częścią okulistyki jest także diagnozowanie i leczenie całego szeregu chorób narządu wzroku (m.in. zaćmy, jaskry czy nowotworów).

Kiedy warto iść do okulisty?

Wizyta u okulisty konieczna jest wówczas kiedy stwierdzamy jakiekolwiek problemy z jakością widzenia, ale również wówczas gdy występują jakichkolwiek inne dolegliwości dotykające naszych oczu.

Odwiedzamy okulistę również profilaktycznie. To m.in. dlatego badania okulistyczne znajdują się na liście badań okresowych wykonywanych przez zakłady medycyny pracy.

Regularne badanie wzroku to obowiązek szczególnie tych osób, które narażają swoje oczy w codziennej pracy (np. przy komputerze) oraz tych, dla których w pełni sprawny wzrok to podstawa wykonywania zawodu (np. kierowcy).

  • badanie ostrości wzroku
  • badanie rodzaju wad wzroku
  • badanie dna oka
  • mierzenie ciśnienia oka
  • badanie pola widzenia

Nasi specjaliści

lek. med. Elżbieta Marciniak

lek. med. Elżbieta Marciniak

godziny przyjęć:

wtorek    17:00 - 19:00

lek. med. Magdalena Owczarek

lek. med. Magdalena Owczarek

godziny przyjęć:

czwartek