Szukaj

Dermatolog

Dermatologia- dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami skóry, włosów, paznokci. Podlegają jej też niektóre choroby ogólnoustrojowe, których "lustrem" jest skóra (nowotwory, rumień guzowaty czy też łuszczyca). Dermatolog specjalizuje się w leczeniu powstałych zmian skórnych.

Kiedy należy udać się do dermatologa?

Kiedy swędzi i piecze… Wszelkiego rodzaju zmiany skórne: wysypki, trądzik, długotrwałe zaczerwienienia, powiększające się znamiona, grudki i wszystko to co pojawia się na Twojej skórze a Ty nie wiesz skąd i dlaczego powinno skłonić Cię do konsultacji dermatologicznej.

Kiedy masz długotrwały problem z paznokciami czy włosami. To również sygnał, że powinien zobaczyć Cię specjalista – być może bowiem są to tylko symptomy innej choroby.

Zaniedbanie leczenia chorób dermatologicznych, może znacznie obniżyć komfort życia, a także nieść za sobą ryzyko wystąpienia powikłań.

Szczególnie w przypadku takich chorób jak trądzik czy grzybica, konieczna jest wizyta u lekarza. Zdarzają się także poważne choroby, które zdiagnozuje tylko dermatolog. Dotyczy to min. nowotworów skóry.

Przyjmujący w naszej przychodni specjalista pomoże Państwu uporać się z problemami chorób skóry. Prawidłowo postawiona diagnoza oraz trafnie dobrane lekarstwa przywrócą pacjentowi komfort i radość życia.

Poznań, ul. Haliny 14 - Przychodnia Alterida i dobry dermatolog serdecznie zapraszają na wizytę.

  • dermatoskopia z dokumentacją fotograficzną

Nasi specjaliści

dr n. med. Katarzyna Mikołajczyk-Chudzińska

dr n. med. Katarzyna Mikołajczyk-Chudzińska

godziny przyjęć:

środa